VAGDEVI SCIENCE / MATHS / ENGLISH OLYMPIAD RESULT 2016–17

Hearty Congratulations!                                
We are happy to announce the results of VSO / VMO / VEO 2016–17. The second level of VVI Olympiad in Science, Math & English was held for the students of the winners of the first level, on 15th, 16th and 17th February 2017

SL. NO. CLASS VVSM CLASS VVSV CLASS VVSB CLASS VVSS
1 1-I Anay Gupta 1-C L.K. Vaibhav 1-A Khushi  1-A S. Vamshi Krishna 
2 2-H  P Shivani Neha 2-C Aarush Ghadei 2-C Harshini D 2 L. Richard
3 3-C Alibha Das 3-C Hrithik R Sreekumar 3-A Keerthana K Gowda 3-B Nithya Sri Yadav
4 4-G Nikilesh GK 4-D G.V. Tarun Tej 4-B Vineeth A.R. 4-A Nagaraj M
5 5-B MD Adnan 5-B Sanjana H Gajula 5-A Ullas Gowda R 5-A Reena Kumari A
6 6-H Pratik Channabasappa Herur 6-C Sourajit Banerjee 6-A Nithin Reddy H 6 Shreeja R
7 7-B Shashank  Reddy M  7-A Akhilesh C Nekar 7-A Parnitha H. M 7 Supriya A
8 8-B Rishika Vallambatla 8-A Ruby Singh 8 Suhas S Vasishta 8 --
9 9-B Aswin B  9-B P Balaramakrishna Varma 9-A Diya Rodrigues 9 -- 
10 10-D S Srihari 10 Yogesh M 10 Ruchitha C 10 --
VMO FINAL RESULT
SL.NO. CLASS VVSM CLASS VVSV CLASS VVSB CLASS VVSS
1 1-I  Anay Gupta 1-D Shayan Shanavas 1-A Yograj Gowda N 1-B Rajesh Goudar
2 2-I Jyothi Prajwal Rongali 2-C Aarush Ghadei 2-C Darshini T 2-B Jeevanandhan
3 3-G V Adharsh  3-B Aravind S Madli  3-B Sinchana A 3-A Naresh Kumar Singh
4 4-G Nikilesh G.K 4-C Manyata Ghosh 4-A Gurukiran M N 4-A Gagan Prasad M
5 5-F Sai Sreekar P.C.V. 5-B Adarsh Madli 5-A Atiesh Gowda A 5 Sindhu N
6 6-E Mahanth Chandra B.M. 6-C G Venkatashree Charan 6-B G M Tejas Gowda 6 Chandhu R 
7 7-D Sai Varun Prasad G 7-B Jnanadha DadiReddy 7-A Parnitha H M 7  Sumathi N
8 8-F Aditya Rajesh  8-A Keerthana Murali 8-A Harpal Singh  8 --
9 9-A Shashank H R 9-B P. Balaramakrishna Varma 9-A Yashwanth V 9 -- 
10 10-D Bannuru Tejovanth Reddy 10 Balaji BV 10-A Tejaswini B M 10 --
VEO FINAL RESULT
SL. NO. CLASS VVSM CLASS VVSV CLASS VVSB CLASS VVSS
1 1-I Deepika Kammarchedu  1-D Shayan Shanavas 1-C Thrisha R Gowda  1-B Haarika N.
2 2-L Shrividhya Badrinath 2-C Aarush Ghadei 2-C Harshini D 2-A Srushti V 
3 3-K Prachi K.D. 3-A Mohanasree Bhimavaram 3-B Sinchana A 3-B Abhishek Kumar 
4 4-A  Shlok S.K. 4-D Prerana Srinivas 4-B Vineeth A R  4-A Saicharan L
5 5-J Skanda Padmanabha 5-C Sinchana J 5-B Spoorthy J E 5-A Reena Kumari A
6 6-G Rohit Jeswanth 6-C Harshita Bhimavaram 6-A Namith S M 6 Rashmitha S
7 7-C Vivek Pradeep 7-B Aniketh Gorty 7-A Parnitha H M 7 Akshita S
8 8-F Sahana Rajesh  8-A Chirag Buddivanth G 8-A Harpal Singh 8 --
9 9-B Sai Lakshmi Sriya P 9-A Sushma Kandikattu 9-A Diya Rodrigues 9 -- 
10 10-B Janhavi Subramaniyan  10 Chandan GS  10 Tejaswini B M 10 --
Note: Names of Laptop winners are highlighted in Red; names of electronic keyboard winners are highlighted in Purple; and remaining students will be awarded Rs. 1000/- cash prize.